ÇAYIN FAYDALARI
Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra durulama suyunu bir çaydanlık ılık çayla yapın. Beslenip pırıl pırıl parladığını göreceksiniz.

Ayak kokusu için, bir leğene ılık çay koyun ve her akşam 10 dakika ayaklarınızı leğenin içinde tutun. 10 günde ayak kokusundan eser kalmayacaktır.

Cildinizin yağlı olduğundan şikâyetçiyseniz, banyodan çıkmadan önce bir bardak çay ile cildinizi ovuşturun. Çay ciltte balsam görevi görecektir.

Boğaz ağrılarında süzülmüş ve oda sıcaklığına getirilmiş çay ile gargara yapmak faydalıdır.

Derideki yaraların temizlenmesi için antibiyotik etkisi vardır. Yaraların üzerine pamukla tatbik ettiğinizde yararlı olacaktır.
Ellerinizdeki soğan ve balık kokusundan demli çay ile yıkayarak kurtulabilirsiniz.

Gözdeki çapaklanmaları kaynamış çayı tasa koyup buharı gözünüze geleceke şekilde tutarak giderebilirsiniz.
Herhangi bir sebepten dolayı dilinizi ısırdıysanız, ağzınızı günde 3 kez çayla çalkalamak kısa sürede iyileşmesini sağlayacaktır.

Buzdolabındaki kötü kokuları da demlikte kalan çay posalarını kurutup bir kap içinde buzdolabınıza koymanız yeterli gelecektir.

Yapılan araştırmalarda günde 2 veya daha fazla bardak çay içenlerde, çay tüketmeyenlere oranla % 44 daha az kalp krizi oluştuğu görülmüştür. Bir haftada 14 bardaktan daha az çay içenler, içmeyenlere oranla % 28 daha az kalp krizi sonucunda ölümle karşılaşıyorlar
TADIM ÇAY SAN. TİC. LTD. ŞTİ.    +90 (464) 325 1399