HAKKIMIZDA
Tadım çay fabrikası 1988 yılında Yönetim Kurulu başkanı Sn. Ekrem Erkan Kopuz’un Babaları tarafından 50 ton yaş çay işleme kapasiteli olarak Veliköy’ünde kurulmuştur. Firmamız zamanın ilerlemesi çay taleplerinin de artmasıyla Tadım çay fabrikası olarak 120 ton günlük yaş çay kapasiteli ikinci bir fabrikamızı Rize’nin İyidere bölgesin de kurduk, iki fabrikamızda yaklaşık 100 personel e istihdam sağlamakla birlikte 2450 müstahsilehizmet vermekteyiz. Fabrika bünyemizde bulunan paketleme tesisimizde günlükyaklaşık yirmi ton paketleme üretimi yapılmaktadır fabrikalarımız yıllık 2500 ton kuru çay üretimiyle Türkiye pazarındaki yerini almaktadır.

Kopuz Markası;


Fabrikamızın ilk kuruluş Sn. Ekrem Erkan Kopuz un babaları firma adını değil de Kopuz soyadımızda bir markamız olsun istedi bu sebeple fabrika adımız tadım çay, markamız kopuz çay olarak pazardaki yerini almıştır.

Kopuz Çay’ın Diğer Çaylardan Ayıran Özellikleri;


Bizler Kopuz çay olarak çok üretmekten ziyade kaliteli üretmek ve aynı zamanda bu kalitenin devamlılığını sağlamak düşüncesinde olduk ve olacağız.

Kaliteyi Nasıl Yakalarız;


Kalite öncelikle yaş yapraktan başlar yaş yaprağın zamanında alınıp zamanında işleme koyulmasına ve makine parkurumuzun da uyumlu olması sebebi ile ortaya kaliteli çay çıkarmış oluyoruz bu kaliteyi de değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Özellikle alınan yaş çayların tamamen doğal olmasına hiç bir şekilde yabancı menşeli çayın üretimlerimize sokmamamız fabrikalarımızın makine parkurunun da tamamen sisteme uygun olması çayın imalat başlangıcından pakete girinceye kadar olan kısmını büyük bir titizlilikle ve hassasiyetle takip etmemiz çayımızın kaliteli olma sebeplerindendir.

Üretimlerimiz;


Gerek yaş çay üretiminde gerekse paketleme üretimlerimiz her vardiyadan çıkan tüm çaylarımızın günlük olarak bünyemiz bulunan kalite laboratuarın da kimyasal ve degüstasyon (tadım)analizleri yapılmaktadır. Aynı zamanda paketleme ünitemizde yapılan harmanların bizzat kalite kontrol birimimiz tarafında hazırlanan reçetelerle ve kontrolleri doğrultusunda hazırlanmaktadır. Kalite konusunda kaliteli yaş çay alımlarımız ve üretim hattında göstermiş olduğumuz titizlikten dolayı standartların üstünde çay üretimi yapmaktayız.

TADIM ÇAY SAN. TİC. LTD. ŞTİ.    +90 (464) 325 1399