Bizi Arayın 0216 642 09 52
Sepetim
 0,00
Sepetim
 0,00
Hakkımızda

Rize yaylarından gelen eşsiz çaylarımız ile tanışın!

KOPUZ ÇAY

Kopuz Ailesi’nin çay ile ilişkisi çeyrek asırdan öncesine kadar dayanıyor. 1988 yılında, şu an Yönetim Kurulu Başkanı olan Ekrem Kopuz’un babaları Vahittin Kopuz tarafından kurulan Tadım Çay Fabrikası, o günden bu yana sofranıza lezzet katan çayları işliyor.

Başlangıçta Veliköy’de 50 ton yaş çay işleme kapasiteli olarak kuruluyor. Zaman içinde Kopuz Çay’ın kendini kanıtlayan lezzeti ile artan talepler doğrultusunda ise ikinci bir fabrika da günlük 120 ton çay işleme kapasiteli olarak Rize’nin İyidere bölgesinde açıldı.

Bugün, iki fabrikamız da toplamda 100 personele istihdam sağlamakla birlikte 2450 müstahsile de hizmet veriyor. 2500 ton kuru çay üretimiyle Türkiye pazarında önemli bir yere sahip olan fabrikalarımızda çayseverler için günlük olarak ortalama 20 ton paketleme üretim yapılıyor.

Eşsiz Lezzet
Fofralarınıza her dem aynı kalitede çayın ulaşmasını sağlıyoruz.
Mükemmel Berraklık
Üretim sürecimizdeki titiz çalışma ve işlediğimiz yaprak kalitesi ile mükemmel berraklık elde ediyoruz.
Yüksek Kalite
Çay yapraklarını doğru zamanda özenle toplar, titizlikle işleriz.
Yerel İstihdam
Rize’de yer alan fabrikamız ve çay bahçelerimizde bölge halkının desteği ile çayımızı sizlerle buluşturuyoruz.
Yerli Üretim
Karadeniz yaylalarının eşsiz yapraklarından gelen kalite..
Titiz İşleme
Çay yapraklarının gelişim sürecinden paketleme ve teslimata kadar titiz bir işleme süreci..

Kopuz Çay Neden Farklı?

Markamızda Adımızın İmzası Var
Yaptığımız işin kalitesine, memleketimizin bereketli topraklarında yetişen çayın lezzetinden “adımız kadar” emin olduğumuz için markamıza soyismimizi verdik. Karadeniz’in en köklü ailelerinden biri olmanın gururunu yaptığımız işin kalitesi ve Tadım Fabrikaları’nda işlenen çayın verdiği “tat” ile katmerledik.

Farkımızla Markamız Var
Kopuz Çay, kendi topraklarımızı çok iyi tanıyor olmamızın da bir sonucu. Bu yüzden de diğer çay markalarından farklı olarak ürettiğimiz ve işlediğimiz ürünün nevini ve anlamını çok iyi biliyoruz. Yaptığımız işe bilgimizle fark katıyor ve ülkemizde en çok tüketilen içeceklerin başında gelen çayın seri üretimine değil, her dem kaliteli olmasına öncelik tanıyoruz.

Her Demde Kaliteyi Koruyoruz
Filiz veren çayların toprağın altından sofranıza kadar olan yolculuğunu iyi biliyoruz. Yaş yaprağın toplanması gereken zamanı takip ediyor ve işleme alınması için doğru zamanda harekete geçiyoruz. Yaprakları öbekler halindeki dallarından toplayan memleketlilerimizden alıp üretim için uyumlu olan makine parkurumuz sayesinde her dem kalitesini, tadını ve tazeliğini koruyan çayları üretiyoruz.
Aldığımız yaş çay yapraklarının doğallığını korumasına özellikle önem veriyor, yabancı menşeili hiçbir çayın üretimimize dahil olmamasına özen gösteriyoruz. Teknolojik olarak kaliteli bir üretim yapmamız için yeterli olan makine parkurumuzun da çayın imalatından paketlenmesine kadar kalitenin korunmasına yardımcı oluyor. Böylece çay, sofralarınıza da aynı kalitede erişiyor.

Tadına Önce Biz Bakıyoruz
Ürettiğimiz tüm ürünlerin kendi soframızda yer almasını isteyeceğimiz özenle hareket ediyoruz. Bu yüzden de gerek yaş çay üretiminde gerekse paketleme üretimlerimizde tüm çaylarımızı günlük olarak önce biz tadıyoruz. Bünyemizde bulunan kalite labarotuvarlarında çayın doğallığını test ediyor ve degüstasyon (tadım) analizleri yapıyoruz. Paketleme işlemleri için de harmanların kalite kontrolünü aynı titizlikle ele alıyoruz. Bünyemizde bulunan kalite kontrol birimi tarafından hazırlanan reçetelere uygun olarak paketlemeleri yapıyor ve kontrollerini sağlıyoruz. Standartlarımızı bu özen ile koruyor ve sofralarınıza her dem aynı kalitede çayın ulaşmasını sağlıyoruz.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Color
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping